5Chcesz skuteczne i szybko sprzedać nieruchomość? Zainwestuj w aranżację mieszkania! Możesz jej dokonać według własnego uznania bądź skorzystać z usług specjalistów. Tak zwany „home stagging” pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, lecz już okazał się niezawodnym sposobem na skuteczną i szybką sprzedaż mieszkania bądź jego wynajem. Jego podstawowym zadaniem jest zachęcenie potencjalnego najemcy bądź kupca do podjęcia decyzji – „Jestem na tak, chcę tu zamieszkać”.

Statystyki mówią, że na właściwą aranżację mieszkania warto jest poświęcić jeden procent wartości nieruchomości. Same działania mogą polegać zarówno na niewielkich zmianach, takich jak pozbycie się starych, nieużywanych rzeczy, jak i na bardziej radykalnych, związanych ze zmianą oświetlenia, remontem, zmianą umeblowania czy pomalowaniem ścian na inne kolory.

Taki zabieg okazuje się warty wysiłku i opłacalny, ponieważ zwiększa poczucie komfortu i dostarcza niesamowitego pierwszego wrażenia, dzięki czemu szybciej nakłonimy zainteresowanych do podjęcia decyzji.